Лікування підвищеного потовиділення ін’єкціями ботоксу

0-800-33-97-85 - Безкоштовні дзвінки для всіх операторів

Якщо у Вас виникли запитання - залиште Вашу електронну пошту, ми з радістю дамо Вам відповідь!
Якщо у Вас виникли запитання - залиште Ваш номер телефону, ми з радістю дамо Вам відповідь!

03 Травня 2018

Лікування підвищеного потовиділення ін’єкціями ботоксу

Якщо ж вам знайомі подібні ситуації, скоріш за все, вам доводиться мати справу із не надто приємним явищем – гіпергідрозом, або підвищеним потовиділенням.  Піт, що струйками зливається з долонь чи голови, а стопи ніг перетворює чи не на головного вашого «ворога», здатен завдавати набагато більше клопоту, ніж може здатися на перший погляд.

Виділення поту – явище природне і необхідне тілу людини для повноцінного функціонування. Зазвичай підвищене потовиділення провокується стресовими ситуаціями, незвично високими температурами чи активною фізичною діяльністю. Однак якщо це явище супроводжує вас на, так би мовити, постійній основі, розглядати його варто вже як медичний діагноз – гіпергідроз.

На щастя, сьогодні лікування цієї проблеми є доступним та комфортним для проведення. При чому, найпопулярнішим є метод із використанням, можливо, дещо неочікуваного препарату – ботоксу. 

Процедура, яку проводять у Клініці естетичної медицини Мирослави Новосільської, полягає у тому, що в ділянку, котра турбує вас через посилене потовиділення, максимально тонкою голкою вводиться препарат ботулотоксину типу А.

Найперше, лікар визначить ступінь тяжкості гіпергідрозу, яким ви страждаєте. Зробити це можна як елементарно оцінивши розмір мокрої плями у вас на одязі, так і більш складними методиками. До прикладу, фахівець може застосувати хроматографічний метод чи пробу Мінора. У цьому випадку ділянку, що турбує вас посиленим потовиділенням, змащують спеціальною сумішшю йоду та касторової олії, а потім посипають крохмалем.  Ділянка, що страждає від гіпергідрозу, одразу набуде темно-фіолетового кольору і лікар чітко бачитиме, з чим потрібно працювати.

А далі починається «магія» ботоксу: препарат, що вводиться у шкіру, блокує речовину ацетилхолін, котра передає нервовий імпульс до клітин-виконавців та запускає механізм виділення поту. Таким чином, вирішується не тільки проблеми підвищеної пітливості, але й усіх наслідків, котрі бувають при гіпергідрозі. Серйозного дискомфорту при цьому ви не відчуватимете – ін’єкції проводяться після місцевого знеболення і це допомагає уникнути больових відчуттів.

Сама процедура займе не більше години вашого часу, а на повноцінний ефект можна очікувати вже через кілька днів. Через особливості роботи потових залоз (зокрема через те, що їхні функції відновлюються з меншою швидкістю, ніж рухомість м’язів) ви можете відчути суттєве зменшення потовиділення уже протягом перших чотирьох днів після проведення процедури.

Важливо пам’ятати, що ботокс – не панацея у лікуванні гіпергідрозу. Рано чи пізно ефект препарату почне поступово зникати. Зазвичай, підвищене потовиділення пахв, долонь чи стоп повертається приблизно через півроку – вісім місяців після проведення процедури. Однак у різних пацієнтів, залежно від особливостей функціонування їхніх організмів, ефект від процедури може триматися до року.

Тим не менш, навіть одна така ін’єкція здатна серйозно вплинути на подальше життя пацієнта. До людини повертається впевненість у собі, вона почуває себе комфортно і більше не боїться соціальних контактів, при яких особливість її організму може поставити у вкрай незручні ситуації. Таким чином, зменшується кількість стресів і, відповідно, однієї з головних причин підвищеного потовиділення.

Протипоказання для проведення лікування гіпергідрозу ботоксом точно такі, як і у випадку з іншими процедурами з використання ботулотоксину. Це період вагітності та лактації, прийому антибіотиків та антикоагулянтів, локальні запальні процеси, індивідуальна непереносимість препарату, захворювання крові.