Як лікувати розацеа або рожеві вугрі

Розацеа або рожеві вугрі зустрічаються у 10% хворих цілої планети Земля. Переважно хворіють люди після 30 років. Хвороба відноситься до групи Хронічних Дерматозів; тобто вилікуватись практично не можливо, можлива лише довготривала ремісія.

Тепер поговоримо про причини виникнення захворювання:

  • Спровокувати розацеа можуть захворювання шлунка та ендокринної системи, порушення в системі імунітету, спадкові фактори та ін. У багатьох пацєнтів з розацеа виявлені симптоми гастриту та захворювань тонкого кишківника.
  • Зовнішні фактори. Такі як надмірне вживання алкоголю, занадто гострих та пряних страв, куріння.
    В плані обстеження важливим аналізом є виявлення демодексу (підшкірного кліща), який часто викликає або тісно пов‘язаний з розацеа. Саме наявність кліща може ускладнювати захворювання у вигляді запальних папул на фоні гіперчутливої шкіри обличчя.
  • Емоційні перенавантаження також є частою причина захворювання.

Розацеа на початковій стадії

Розацеа у легкій формі проявляються розширенням судин і судинними зірочками на щоках. Почервоніння посилюється після вживання гарячої їжі та напоїв, алкоголю, перебування на сонці чи холоді. По мірі прогресування хвороби почервоніння поширюється, проявляється розацеа на носі, чолі та підборідді. Поступово шкіра ущільнюється і стає шорсткою. Через збільшення сальних залоз посилюється виділення себуму, тому на обличчі появляється жирний блиск. Може проявлятись відчуття печіння та набряк обличчя. Якщо не звернутись до дерматолога вчасно то поступово на фоні почервоніння шкіри появляються прищі та гнійнички.

Розацеа та купероз

Розацеа та купероз мають схожий зовнішній вигляд – на шкірі з’являються судинні зірочки та сіточки. Найчастіше вони виникають у Т-зоні. Деколи ці дві хвороби розпізнати важко без огляду кваліфікованого лікаря. Та насправді розацеа і купероз – це різні захворювання. Якщо купероз пов’язаний з патологічною зміною судин, то розацеа – хвороба, що супроводжується специфічними ущільненнями на шкірі.
Як відрізнити ці два захворювання самостійно? Головна відмінність – купероз ніколи не супроводжується гнійними запаленнями, шкіра гладка, без ущільнень. При куперозі уражаються малі та великі кровоносні судини, через що шкіра набуває червоного відтінку. У поодиноких випадках він супроводжується вогненним кольором шкіри – виникає відчуття, що шкіра горить, інших хворобливих симптомів немає.

Розацеа ж супроводжується відчуттям болю. Крім почервоніння утворюються гнійні запалення, нерівний рельєф. Також при розацеа може виникати свербіж шкіри.
Детальніше про лікування куперозу читайте тут.

Лікування розацеа

Є безліч причин виникнення розацеа. А тому і лікування цього хронічного захворювання проводиться у кількох напрямках. Як лікувати розацеа і яким буде протокол лікування визначає лікар відштовхуючись від стану шкіри, алазів та анамнезу захворювання.


Фахівці Клініки естетичної медицини Мирослави Новосільської для лікування розацеа використовують найефективніше лазерне лікування на апараті Alma “Harmony XL Pro”. Таке лазерне лікування ефективно поєднюється із медикаментозним та місцевим лікуванням.
Медикаментозне лікування, особливо необхідне  пацієнтам, у яких захворювання шкіри обличчя виникло в результаті гормонального збою, та пацієнтам із запущеним захворюванням. Воно може включати в себе від прийому вітамінних комплексів до прийому загальних ретиноїдів.
Для місцевого лікування лікар підбирає лікарські препарати – гелі, креми та мазі, які знімають запалення, зменшують кількість гнійних висипань і частково вирівнюють поверхню шкіри.

Згідно з протоколом лікування та виключення факторів ризику, повинно бути підібрано засоби по догляду за чутливою шкірою. А також виконувати прості правила догляду за шкірою з розацеа на обличчі, а саме:


Вмиватися потрібно теплою водою, уникаючи використання надто гарячої та холодної.

  • Уникати тривалого перебування на сонці та використовувати креми із сонцезахисними факторами (не нижче SPF 30).
  • Уникати холоду, для захисту зимою використовувати живильні креми.
  • Відмовитися від відвідування сауни, лазні.
  • Уникати тривалих та інтенсивних фізичних навантажень.
  • Рушник для обличчя має бути з м’якої не подразнюючої тканини.
  • Чоловікам станки для бриття краще замінити на електробритву.
  • Використовувати можна косметику, у складі якої відсутній ацетон, алкоголь або олії що подразнюють шкіру. Не можна користуватися кремами та масками з гормональними біодобавками та судинорозширювальними продуктами. 

лазерне лікування акнеТля ефективного лікування розацеа на обличчі необхідно дотримуватися суворої дієти, не вживати гострих, солоних, надто пряних і кислих страв. Необхідно відмовитися від алкогольних напоїв, напоїв що містять кофеїн, обмежити куріння. Потрібно переглянути стан шлунково-кишкового тракту, скоригувати роботу ендокринної та нервової систем, а також виключити наявність шкірних інфекцій.

 

Як швидко лікується розацеа лазером


Перші результати лікування розацеа лазером помітно вже після першого сеансу, але потрібно розуміти, що лазерне лікування проходить по-різному в кожному окремо взятому випадку: все залежить від стадії захворювання, шкіри пацієнта та інших факторів. Загалом може знадобитися від 3х до 6ти процедур. Запатентована AFT-технологія, що лежить в основі лазерного лікування Alma “Harmony XL Pro” є оновленим видом IPL методики, що дозволяє працювати на зонах з важкими шкірними порушеннями. Технологія допомагає впоратися не лише з почервонінням обличчя, але і з папулами на обличчі. Курс лікування розробляється індивідуально, а сеанси проходять із інтервалом в 2 тижні. Процедура абсолютно безпечна та безболісна, пацієнт відчуває лише тепле поколювання. Після лазерної терапії зникає почервоніння та запалення, пошкоджені вогнища світлішають, зовнішній вигляд обличчя покращується.

 


А тепер дамо відповіді на запитання , які нам задають найчастіше.

Як очищувати шкіру з розацеа?

Категорично заборонено користуватися скрабами, спонжами та всім, що може механічно травмувати шкіру! Використовуйте очищаючі засобі на основі легких, неіоногенних ПАР, наприклад Cocoamidopropyl Betaine або Alkyl Polyglucoside, уникайте використання SLS и SLES в своєму догляді. Зверніть увагу на міцелярні води. У них немає ПАР. За якістю очищення вони поступаються гелям на основі SLS, але можуть дати компроміс, такий необхідний для чутливої шкіри з розацеа.

Які захворювання провокують розвиток розацеа або погіршують перебіг захворювання?

До таких захворювань можна віднести:

– захворювання шлунково-кишкового тракту, такі як запальні захворювання слизової оболонки шлунка (виразка, гастрит) та кишечника, виразка дванадцятипалої кишки, виразковий коліт, наявність бактерії Хелікобактер пілорі.

– ендокринні захворювання, як цукровий діабет,  порушення роботи щитовидної залози, період вагітності, порушення роботи яєчників, клімактеричний синдром, припливи в період менопаузи.
– судинні патології
– порушення імунної системи
– генетична схильність
– інфекційні захворювання шкіри
– підшкірний кліщ Demodex.

 

Чи потрібно приносити на консультацію до лікаря усі косметологічні засоби, які використовуються, щоб визначити їх безпеку?

Звичайно лікарю необхідно виключити косметологічні засоби які провокують подразнення, запальні процеси, надмірну сухість або навпаки жирність шкіри та погіршують її стан. Для цього не обов’язково приносити засоби з собою в клініку. Можна просто сфотографувати їх та показати лікарю фото або зберегти фото з інтернету. Важливо показати лікарю склад засобів, оскільки саме по складу косметики визначається її безпечність для шкіри.

У чому небезпека домашнього лікування розацеа?

Люди, яких спіткала ця неприємна недуга, часто намагаються вилікувати її самостійно. Тим самим завдають собі додаткової шкоди. 

На прийом в клініку періодично потрапляють пацієнти з важкою формою захворювання, з сильними ускладненнями. Але ускладнень цілком можна було б уникнути, якби пацієнт вчасно звернувся до фахівця та дозволив лікареві зробити свою роботу! Лікування має бути призначене лікарем дерматовенерологом після огляду шкіри. Народні методи не допомагають у боротьбі з розацеа, стан шкіри погіршується і на виправлення помилок навіть кваліфікованому лікарю йде багато часу.

У яку пору року краще лікувати розацеа лазером?

Лікування розацеа лазером можна і потрібно проводити в будь яку пору року, щоб не втрачати дорогоцінний час і не відкладати лікування. Варто розуміти  що після лазерного лікування не можна засмагати. Кожного ранку перед виходом на сонце потрібно наносити сонцезахист з високим ступенем захисту від сонячного випромінювання (не нижче SPF 30).

Розацеа добре піддається лікуванню, перебіг захворювання найчастіше можна успішно взяти під контроль. Завдяки професіоналізму лікаря-дерматолога в Клініці естетичної медицини Мирослави Новосільської і дотримання всіх рекомендацій з лікування та профілактики можна досягти стійкої тривалої ремісії. Тому не панікуйте та не зволікайте з лікуванням, наші лікарі підберуть лікування яке вирішить конеретно вашу роблему.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАЯВКА НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

АПАРАТНА КОСМЕТОЛОГІЯ

НАБЕРЕМО ВАС ПРОТЯГОМ 10 ХВИЛИН
ВІДПРАВИТИ
*Погоджуєтесь з умовами надання послуг
close-link