Папіломи (м’які фіброми)

М’які фіброми – доброякісні поліпи на шкірі, які дуже часто зустрічаються.

Не часто вони зустрічаються у людей до 30 років, але після цього віку у кожної 2 – 3 людини. У жінок трапляються частіше, ніж у чоловіків. Також у людей із надмірною масою тіла їх також більша кількість.

Часто своє місце в процесі утворення папілом має сімейна схильність.

Розташування м’ягких фібром – у складках шкіри (шия, пахові і пахвинні ямки). Через таке розташування фіброми можуть подрвзнюватися внаслідок тертя, носіння ювелірних прекрас чи незручного одягу. Мягкі фіброми можуть ставати болючими, якщо їх травмують, відривають або вони піддаються тромбозу (закупорюється судина, яка їх живить).

Вигляд мягких фібром – папула тілеснооо або коричневого кольору розміром 1-5 мм. Папули можуть бути плоскими або ниткоподібними і мати тонку ніжку. Іноді висипання спостерігаються на повіках, складках під грудьми та під колінами.

Мягкі фіброми є частиною синдрому Бірта-Хогга-Дьюба, який також включає такі стани, як триходискоми і фіброфолікуломи обличчя, шиї та грудей. В таких пацієнтів є асоціація з нирковоклітинним раком, аденомою кишківника, легеневими кистами і раком щитоподібної залози.

Щодо лабораторної діагностики, то вона майже завжди лишня. Досвідчений лікар одразу може поставити правильний діагноз. Лише деякі випадки потребують проведення біопсії.

Як потрібно лікувати?

1.Звернутися на консультацію до дерматолога та провести дерматоскопію.

2.Найчастіше папіломи є безсимптомними, тому видаляють їх через косметичні причини.

3.Видаляти можна хірургічно, припалюванням електрокоагулятором та кріодеструктором (холодним рідким азотом)

4.Не носити після видалення ланцюжки і уникати тертя на місцях видалення.

5.Кріодеструкція на сьогоднішній день залишається одним з найбільш безболісних і безпечних методів видалення доброякісних новоутворень шкіри. За допомогою спеціального кріоаплікатора, охолодженого до наднизької температури -196°C, викликається руйнування, загибель і відторгнення патологічної тканини з подальшою швидкою регенерацією обробленої ділянки. Повне відновлення шкірного покриву після заморозки займає близько місяця – при цьому саме новоутворення відпадає вже через 5-7 днів, залишаючи на своєму місці невелику рожеву плямку.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *