Стоматологія і Обличчя – Ризик Зміни Форми Лиця

Як видалення зубів “мудрості” деформує зовнішність та чи можливо з цим боротися

 

Красива, рівна, сяюча посмішка – мрія чи не кожного з нас. А ця ж посмішка у поєднанні з різьбленими скулами, відточеними лініями обличчя – взагалі еталон та ціль, оспівана гламурними журналами і знаменитостями. У погоні за голлівудськими стандартами ми готові позбуватися

«зайвих» зубів, зрізати здорові, закриваючи їх вінірами, повністю змінювати форму челюсті, ризикуючи зіштовхнутися із наслідками, про які мало хто говорить, бо це, як виявляється, не надто гламурна сторона надміру гламурної медалі. 

 

Про вплив стоматологічних маніпуляцій на форму обличчя, косметологічне виправлення побічних ефектів видалення зубів та співпрацю стоматологів з

лікарями-естетистами ми поговорили із Мирославою Новосільською, к.м.н., лікарем дерматологом – онкологом, косметологом, ін’єкціоністом контурної пластики та засновницею однойменної Клініки естетичної медицини доктора  Мирослави Новосільської.

 

«Сьогодні мало хто задумується над тим, наскільки взаємопов’язаною може бути робота, здавалося б, кардинально різних та віддалених фахівців – стоматолога та лікаря-естетиста. Однак зв’язок насправді очевидний і часто після маніпуляцій із зубами пацієнти звертаються по допомогу ще й до фахівців-ін’єкціоністів.

Водночас, РЕКОМЕНДУЮ чим швидше звертатись до стоматолога із питанням щодо видалення “зубів-мудрості”. Адже їх своєчасне видалення, ще у підлітковому віці (14-16 років), попередить настання всіх нижчеперахованих негативних наслідків. Навіть якщо “вісімкам” вистачає місця та не створює дискомфорт їхнє прорізування –  своєчасне видалення “зубів – мудрості” дозволяє не тільки зменшити ріст щелепи, але й запобігти деформації контурів обличчя вілому», – пояснює пані Мирослава. 

Найчастіше потреба у косметологічному втручанні з’являється у пацієнтів, котрі видаляють зуби або встановлюють брекети. Як відомо, часто ці дві процедури взаємопов’язані. І, на жаль, інколи несуть за собою і ряд негативних наслідків для обличчя пацієнта.

 

  • Найперше, причина у видаленні зубів, після якого кісткові перегородки, у котрих раніше знаходився зуб, починають розчинятися і, як наслідок, на челюсті може утворитися впадина. Звідси і наслідки.
  • Так, при видаленні зубів мудрості (відомих також як зуби-вісімки) можуть западати щоки, існує ризик деформації овалу, опускається нижня третина обличчя. Про це особливо варто пам’ятати тим, хто видаляючи вісімки намагається «зробити» собі скули. Повірте, наслідки того не варті, та й результати більш ніж сумнівні. 
  • Якщо видалити доводиться кілька передніх зубів, безпосередньо страждають губи:

     – верхня або нижня можуть буквально западати, адже втрачають внутрішню опору. 

  • Якщо під процедуру видалення підпадають ікла, ви можете помітити деформацію та зміну посмішки. Не кажучи вже про появу нових зморшок на всій нижній третині обличчя та  виразного «штрих-коду» навколо губ. 

Одним словом, подібні стоматологічні маніпуляції насправді несуть серйозні ризики для обличчя пацієнта загалом, а тому до них потрібно бути готовими. На щастя, сучасна медицина, зокрема естетична, вже пропонує пацієнтам достатній асортимент інструментарію, щоб вирішити перераховані вище  проблеми.

 

Як вирішити проблему із асиметрією обличчя

«Професійний пластичний естетист здатен вирішити будь-яку із проблем, що можуть виникнути після видалення зубів. Тут у нагоді стануть ін’єкційні процедури, які дозволяють фактично «з нуля» змоделювати потрібні лінії обличчя, професійний ліфтинг, якщо є потреба у боротьбі з гравітаційними

факторами і, звісно, ліполітики у випадку боротьби з подвійним підборіддям, яке також може з’явитися як один із наслідків серйозних стоматологічних маніпуляцій», – пояснює пані Новосільська та додає, що весь арсенал процедур, котрими можна користуватися у подібних ситуаціях, насправді

вельми широкий і грамотний фахівець зможе скласти максимально правильну і ефективну індивідуальну програму лікування для свого пацієнта. 

 

Важливою також є пряма співпраця естетиста зі

стоматологом, котрий безпосередньо працює з пацієнтом. Таким чином, щоб два курси лікування гармонійно поєднували один одного, а не навпаки.

Окремий акцент Мирослава Новосільська робить на питанні вирівнювання асиметрії губ та загалом роботи з контуром губ при встановленні брекетів.

 

“Зараз у мережі часто поширюють інформацію, що при встановленні брекетів таким пацієнтам повністю протипоказані будь-які ін’єкційні процедури на губах.

Я ж із цим твердженням не погоджуюся і навіть більше – скажу, що саме ін’єкційні процедури можуть стати в нагоді пацієнтам,

котрі при встановленні брекетів зіштовхуються із проблемою асиметрії губ. Часто буває, що у цей час ця проблема стає помітною і викликає особливий дискомфорт. У таких ситуаціях ін’єкційна пластика може повністю вирішити проблему. Головне, використовуйте філери гіалуронової кислоти, та уникайте біополімерних гелів, котрі протипоказані пацієнтам із брекетами”, – пояснює Мирослава.

Пані Новосільська також акцентує увагу на тому, що проводити подібні процедури варто не раніше ніж через 2-4 місяці після встановлення брекетів. У цих випадках співпраця естетиста з ортодонтом буде особливо важливою, щоб можна було визначити чіткий графік процедур та подальшого догляду.

Ну і звісно після проведення процедури важливо правильно доглядати за губами та регулярно навідуватися до свого лікаря-естетиста. З таким підходом результат процедури буде максимально якісним та тривалим.

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАЯВКА НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

АПАРАТНА КОСМЕТОЛОГІЯ

НАБЕРЕМО ВАС ПРОТЯГОМ 10 ХВИЛИН
ВІДПРАВИТИ
*Погоджуєтесь з умовами надання послуг
close-link