Які симптоми при вагітності можуть бути небезпечними, ніж здаються

Тривожні дзвіночки: Які симптоми під час вагітності можуть бути небезпечними, ніж здаються

Вагітність період в житті жінки, коли все важливо і все грає роль. Будь-які зміни в тілі, настрої, поведінці несуть в собі певний сенс і значення. Адже ви щохвилини створюєте нове життя. А це процес складний і часто він несе в собі чимало нюансів і, здавалося б, дрібниць, на які варто звертати увагу. Іноді, уваги має бути особливо багато. У ситуаціях, коли здоров’я майбутньої мами і її малюка може бути під загрозою, червоне кожна хвилина, тому реакція жінки і лікарів повинна бути відповідною. Так, ми зібрали для вас добірку симптомів, на які варто звертати особливу увагу в період вагітності. Причина вони можуть небезпечніше, ніж здаються на перший погляд.

Вагітність тягне за собою збільшення обсягу тіла жінки. Росте живіт, збільшується груди, стегна і т.д. Це часто призводить до виникнення розтяжок, а з ними може підвищуватися сухість шкіри і, що особливо неприємно, виникає свербіж. У більшості випадків це почуття не дуже гостре і легко забирається хорошим зволожуючим кремом. Однак іноді свербіж настільки гострий і болісний, що може виявитися симптомом набагато більш серйозних проблем. Так, сильний свербіж може вказувати на виникнення холестазу вагітних, під час якого з’являється ризик передчасних пологів. Крім того, сильний свербіж може бути пов’язаний також з гестаційним діабетом, який виникає на третьому триместрі вагітності. Цю хворобу важливо вчасно діагностувати і лікувати, оскільки вона може призвести до передчасних пологів і проблем з диханням у дитини, спровокувати вкрай низький рівень цукру в крові дитини і підвищити ризик преклампсіі у матері.

Тому гострий і тривалий свербіж на тілі привід обов’язково звернутися за консультацією до лікаря. Так само насторожити повинні зміни зовнішніх статевих органів жінки. Так, зміна кольору і поява пігментації на статевих губах у вагітних жінок звичайне явище. Однак якщо воно супроводжується болем, варто задуматися над походом до лікаря. Причин больових відчуттів в статевих губах може бути кілька: від варикозу вагітних і молочниці до утворення вагінальної кісти. Приводом забити тривогу також поява висипань на геніталіях. Це один з можливих симптомів гентіального герпесу, який обов’язково потрібно лікувати. Небезпека в собі може нести і токсикоз на ранніх стадіях вагітності. Зазвичай це явище природне, нехай і вкрай неприємне. Однак якщо токсикоз надмірно активний і супроводжується сухістю слизових оболонок тіла, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем, оскільки цей стан може призвести до порушення обміну речовин, накопичення ацетону в організмі, інтоксикації і негативно вплинути на всю вагітність.

Загалом, як ми вже писали вище, під час вагітності важливо все. Тому уважно стежте за власним здоров’ям і дбайте про себе і свою дитину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *