Як виглядає родимка після видалення
По завершенню процедури лазерного видалення родимки на шкірі залишається невелика ранка зі струпом. Процес загоєння залежить від декількох факторів:
- вік пацієнта;
- наявність/відсутність в анамнезі різних захворювань (наприклад, цукровий діабет);
- розмір родимки та її певне місце розташування;
- чи приймає пацієнт конкретні препарати, засоби, які розріджують кров.
Для загоєння звичайної рани знадобитися від 7 до 10 днів.
Переваги лазерного видалення родимок на обличчі та на інших частинах тіла
- швидкий процес відновлення шкіри;
- нетривалий реабілітаційний період;
- відсутність больових відчуттів;
- швидкий процес загоєння ранки;
- відсутність кровотеч (лазерний промінь сприяє припіканню кровоносних судин).
Лікар дерматолог-онколог рекомендує застосування лазерного методу, відзначаючи його вагомі переваги перед іншими поширеними процедурами. В результаті пацієнтові не потрібно протягом довгого часу знаходитися в клініці.
Чи можна видаляти родимки, якщо вони доставляють дискомфорт або не подобаються?
Видаляти родимки можна тільки після проведення консультації в кабінеті лікаря дерматолога-онколога, який проводить перевірку із застосуванням дерматоскопії з метою діагностики меланоми на ранніх стадіях. Якщо дерматоскоп покаже, що дане утворення може бути злоякісним, необхідно проводити діагностичну біопсію та видалення родимки хірургічним методом.
Лазерний апарат дозволяє видаляти виключно доброякісні утворення (невуси), коли родимка створює тільки естетичний дискомфорт. За допомогою даного апарату процес видалення може відбуватися на різних ділянках тіла: обличчя, руки, ноги, живіт, шия та інше.
Як попередити рак шкіри – поради кандидата медичних наук, лікаря дерматолога-онколога М. Новосільської
Попередити рак шкіри можна, якщо приділяти достатню увагу своєму здоров’ю. Важливо регулярно перевіряти власні родимки та інші утворення на шкірі за допомогою методу дерматоскопії. Саме дерматоскоп дозволяє побачити те, що не бачить людина неозброєним оком.
Також потрібно уникати сонячних опіків, не засмагати з 10.00 до 16.00 год., закривати відкриті ділянки шкіри одягом в період дуже активного сонця. Дітям до трьох років рекомендовано якнайменше часу проводити на відкритому сонці.
Кожен рік 1 квітня у зв’язку із Всеукраїнським Днем діагностики меланоми ми проводимо в мережі клінік естетичної медицини безкоштовний огляд родимок усім бажаючим.
Самостійно важливо проводити процедуру огляду всіх своїх родимок, як мінімум, раз на рік. Якщо було помічено, що родимка змінила колір (стала чорного кольору або інших нехарактерних відтінків), форму, з’явилася асиметрія (змінилися краї родимки), утворилася ерозія, больові відчуття, кровотечі – необхідно в обов’язковому порядку звернутися за допомогою до лікаря дерматолога-онколога та пройти дерматоскопію.