Реабілітаційний період
По завершенню видалення розтяжок на животі після пологів пацієнта чекає нетривалий реабілітаційний період – всього 2-4 дня. Протягом цих днів на поверхні шкіри можна помітити незначне почервоніння або невеликі набряки.
Для того щоб якомога швидше відновити водний баланс шкіри, рекомендується користуватися спеціальними зволожуючими кремами.
Причини утворення розтяжок
Поява розтяжок після пологів або при різкому схудненні пов’язано з втратою колишньої еластичності шкіри та її подальшою нездатністю до оперативної регенерації. У цьому випадку основною причиною таких наслідків є зменшення необхідної кількості вироблення колагену і еластину фібропластів.
Такі рубці пов’язані з мікротравмами, які утворюються в сітчастому шарі дерми, а також в підшкірно-жировій клітковині. При цьому епідерміс залишається неушкодженим. Коли здійснюється розрив волокон колагену та еластину, утворюється провал, який з часом заповнюється сполучною тканиною.
В результаті розтяжки з’являються з кількох причин:
- Сильне розтягнення шкіри при різкому наборі ваги у підлітків і дорослих.
- При нарощуванні м’язової маси, а також при вживанні стероїдів.
- Спадкова схильність.
- Наслідки різних захворювань (підлітковий гіперкортицизм та інше).
- Неправильне харчування (недостатня кількість білка в раціоні, який відповідає за еластичність шкіри).
- Недостатня кількість води в організмі, що призводить до його зневоднення.
Розтяжки після пологів відносяться до списку найпоширеніших косметичних дефектів.
Різновиди розтяжок
Усі розтяжки прийнято класифікувати за часом появи: свіжі та старі. До першої категорії прийнято відносити рубцеві дефекти, які з’явилися менше 6 місяців назад. Старими вважаються ті розтяжки, яким 6 місяців і більше.
Виходячи з розташування рельєфу шкіри виділяють наступні види рубців:
- втягнуті;
- опуклі, які при натисканні на ділянку легко провалюються;
- розташовані на одному рівні зі шкірою.
Як запобігти утворенню розтяжок
Позбутися розтяжок на ногах або на інших частинах тіла за допомогою звичайних кремів та олії – неможливо. Запобігти їх появі допоможуть масла та креми, склад яких спеціально розрахований на підвищення ступеня еластичності шкіри. При цьому вагітним і годуючим жінкам варто відмовитися від використання засобів, до складу яких входить вітамін А і саліцилова кислота.
Замість цього рекомендується застосовувати креми, в яких зустрічаються такі компоненти:
- олія жожоба;
- мигдаль;
- гіалуронова кислота.
При цьому варто відмовитися від застосування спеціальних масажних щіток і народних методів, які не допоможуть позбутися розтяжок на сідницях, а лише травмують шкіру: на поверхні з’являються мікротріщини, які не завжди помітні неозброєним оком.
Що стосується крему або мазі від розтяжок після пологів, такі засоби допомагають запобігти утворенню подібних дефектів, але не позбутися від них повністю.
Прибрати розтяжки після пологів допоможе найпотужніший лазер 2020 року Harmony XL Pro (Alma), який використовують фахівці в Клініці естетичної медицини М. Новосільської. Ефективність експлуатації даного обладнання була неодноразово доведена в процесі роботи з різними видами розтяжок.