Як обрати сонцезахист?

Що потрібно знати про сонцезахисні креми?

1.Світла шкіра найбільше схильна до опіків, тому особливо вразливі до сонця люди першого та другого фототипу за шкалою Фіцпатріка. Щоб запобігти опікам і фотостарінню, захищатись від сонця потрібно всім.

2.Короткі UVB-промені вражають лише епілерміс. Найнебезпечнішв вони у період активного сонячного випромінювання – з 10 ранку до 16-ї.

3.UVA-промені, відповідальні за засмагу, проникають до дерми і пошкоджують колагенові та еластинові волокна.Шкіра швидше втрачає пружність та еластичність, вкривається зморшками.

4.Промені UVA проходять крізь хмари, тому остерігатися їх варто в будь-яку погоду. Також вони проходять через скло.

5.Сонцезахисні засоби, що оберігають шкіру від UVA- та UVB-променів, називають захистом широкого спектру.

Як знайти санскрін широкого спектру:

•за написом Broad Spectrum;

•за позначкою UVA + UVB

•за приміткою PA+ поруч з індексом SPF. Кількість плюсів після PA = рівневі захисту шкіри від UVA-променів (від двох плюсів до чотирьох; чотири плюси – максимально можливий).

SPF (sun protection factor) – це фактор захисту від UVB-випромінювання. SPF 15 нейтралізує 93% UVB-променів, а SPF 50 – 98%.  Жодна косметика із SPF не здатна убезпечити шкіру від 100% променів.

Якщо шкіра дуже світла і на тілі багато родимок краще використовувати SPF 50.

Пам’ятайте, що індекси SPF не сумуються. Тобто якщо ви нанесли сонцезахисний флюїд із SPF 30 і тональний крем із SPF 20, загальний захист буде дорівнювати 30, а не 50.

 

6.Хімічні, або органічні, фільтри проникають углиб шкіри та поглинають сонячні промені, наче губка. Такі сонцезахисні креми прозорі, легко вбираються. Деколи вони можуть викликати алергію на чутливій шкірі.

7.Найпопулярніші хімічні фільтри – октокрілен, оксібензон, октісалат і авобензон.

8.Найбезпечніші фільтри – parsol SLX, parsol 340, mexoryl SX, tinosorb S і М.

9.Фізичні, або мінеральні, фільтри – діоксид титану та оксид цинку – відбивають сонячні промені від поверхні шкіри. Це найбезпечніші для шкіри фільтри.Вони вибілюють шкіру та залишають на ній наліт. Косметику з мінеральними фільтрами можна використовувати навіть на чутливій шкірі.

10.Не забувайте захищати від ультрафіолету губи, бо їх теж може уражати сонячні промені.

11.Доза – 2 мг засобу на 1 см2 шкіри. У середньому це пів чайної ложки для обличчя та шиї або не менше ніж дві столові ложки для всього тіла.

 

Санскрін – останній етап денного догляду за шкірою, тож використовувати його треба вже після сироватки та крему. Важливо, щоби попередні засоби встигли увібратись і шкіра була суха.

Покривати сонцезахисним засобом треба всі незахищені одягом і взуттям частини тіла. Не забувайте про тильну частину шиї, вуха.

Поновлювати захист треба раз на дві години або ж після контакту з водою чи інтенсивного потовиділення.

Сонячні промені здатні спричинити сухість, ламкість і тьмяність волосся. До того ж UV-випромінювання – один із тригерів передчасного старіння та випадіння волосся.

Очі теж потребують захисту, тому не забувайте про сонцезахисні окуляри.

 

Для кожного типу шкіри буде індивідуальний підбір засобів: для сухої –  класичний сонцезахисний крем або молочко; жирній та комбінованій буде комфортніше з гелем, лосьйоном або флюїдом, які не залишатимуть блиску.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *