Діагностика та методи видалення доброякісних новоутворів шкіри

Доброякісні новоутвори шкіри – види, ризики, профілактика та самодіагностика. Як позбутися родимок, бородавок, папілом?

Косметологія сьогодні – не тільки спосіб покращити свою зовнішність чи вирішити ті чи інші естетичні проблеми. Сучасна косметологія вже давно перейшла у категорію ще й оздоровчу. Зокрема, у питаннях діагностики та виявлення захворювань шкіри.

Так, одним із дієвих та затребуваних  методів діагностики та моніторингу захворювань шкіри у косметології  та дерматології є дерматоскопія.

 

Дерматоскопія – це новітня методика ранньої неінвазивної діагностики шкіри на новоутворення. Її головна мета – виявлення та профілактика раку шкіри, котра сьогодні вважається одним із найнебезпечніших видів раку. І саме рання діагностика цього захворювання є запорукою ефективного та дієвого лікування. Дерматоскоп у цій діагностиці часто відіграє ключову роль.

Найбільш часто зустрічаються такі доброякісні утворення в практиці лікаря-дерматолога: 

  • родимки;
  • бородавки;
  • папіломи;
  • гострі кондиломи;
  • фіброма;
  • кератома.

Здебільшого, вони не несуть загрози здоров’ю, але часто створюють естетичний дискомфорт для пацієнтів. Тому все частіше і частіше лікарі-дерматологи зіштовхуються з такими запитами.

Методи видалення доброякісних новоутворень шкіри: бородавок, папілом, фібром

Бoрoдaвки – цe нoвoутвoрeння нa шкiрi, якe виглядaє як вузлoвaтий нaрiст.І трапляються щодня в практиці. Грубий, нeприємний i чaстo щe й дoвoлi вeликий. Тoму мoжe викликaти чимaлий дискoмфoрт – як психoлoгiчний, тaк i фiзичний. При цьoму, вкрaй нeприємнoю oсoбливiсть бoрoдaвoк є тe, щo вoни здaтнi дoсить динaмiчнo тa швидкo рoзрoстaтися, зaпoлoняючи всe бiльшi i бiльшi дiлянки шкiри. A прoявлятися мoжуть нa дужe рiзних дiлянкaх тiлa – вiд рук i нiг, дo слизoвих тa гeнiтaлiй.

У Клiнiцi eстeтичнoї мeдицини дoктoрa Мирoслaви Нoвoсiльськoї для бoрoтьби з нoвoутвoрeннями нa шкiрi, в тoму числi новоутвори, викoристoвують ряд мoдулiв нaйсучaснiшoї тa нaйпoтужнiшoї у свiтi лaзeрнoї плaтфoрми Harmony XL Pro – детальніше про ціни та умови проведення лазерного видалення бородавок, папілом  читайте тут. 

Eфeктивнe видaлeння бoрoдaвoк зi шкiри – oднa iз них. Мoдулi  цього лазера дaють мoжливiсть прaцювaти прaктичнo з усiмa видaми бoрoдaвoк, включaючи пiдoшoвнi тa вeликi мoзaїчнi. Викoристoвувaти їх мoжуть як oкрeмo, тaк i в кoмплeксi. Усe зaлeжить вiд кoжнoгo iндивiдуaльнoгo випaдку тa всiх oсoбливoстeй шкiри, з якoю прaцюють фaхiвцi Клiнiки. У будь-якoму випaдку eкспeрти Клiнiки eстeтичнoї мeдицини лікаря Мирoслaви Нoвoсiльськoї сфoрмують для пaцiєнтa мaксимaльнo прaвильний плaн лiкувaння з урaхувaнням усiх вaжливих нюaнсiв тa пoбaжaнь. Зaдля дoсягнeння мaксимaльнoгo рeзультaту.

Переваги лазерного видалення новоутворень на шкірі: 

  • безболісність;
  • не травмуються навколишні тканини;
  • застосування місцевого знеболювання;
  • безкровність;
  • швидке загоєння.

Видалення новоутворень лазером ефективне і не вимагає перебування в стаціонарі. Воно дозволяє позбутися практично від усіх дефектів шкіри, в тому числі, на обличчі. Після видалення не залишаються помітні рубці, лише незначні. Максимально комфортно для людини.

 Видалення доброякісних новоутворень може бути здійснено різними способами:

  • видалення новоутворень лазером;
  • електрокоагуляція;
  • термокоагуляція;
  • кріодеструкція;
  • хірургічне видалення новоутворень.

Кожен з цих способів має свої плюси та мінуси і головним завданням лікаря є обрати оптимальний спосіб видалення для кожного пацієнта індивідуально.

Видалення родимок та бородавок методом кріодеструкції:

Метод видалення новоутворень шкіри завдяки низьким температурам з використанням рідкого азоту. За допомогою цього методу утворення руйнуються, а здорова шкіра навколо залишається мінімально травмованою. Також, варто пам’ятати, що саме кріодеструкція – метод, який не залишає рубців. Що можна видаляти кріодеструкцією: папіломи, бородавки, кондиломи та себорейні кератоми. 

Видалення родимок, ціни та хід процедури переглядайте за посиланням. 

Процедура є практично безболісною і безкровною. За допомогою низьких температур відбувається спазм судин – короткочасний тромбоз. Триває процедура від 30 секунд до 2-3 хвилин, в залежності від розміру та локалізації новоутвору. Не завжди процедура є одномоментною, в деяких випадках її потрібно повторити ще раз для комфорту клієнта і меншої травматизації шкіри. Перед процедурою потрібно пройти консультацію лікаря-дерматолога та огляд з дерматоскопом.

Найкращий спосіб видалення для Вас підбере лікар-дерматолог при огляді та попередній консультації.

Меланома – що це таке? Діагностика, симптоми та лікування

Найбільше лікарі-дерматологи бояться побачити під дерматоскопом ознаки меланоми.

Меланома- небезпечний вид раку шкіри, його метастази проникають в інші частини тіла.

Захворювання шкіри може початися у кого-небудь, але найбільше схильні люди зі світлою шкірою і світлими, рудим волоссям. Також під групу ризику потрапляють люди, які дуже сильно люблять загоряти на сонечку, часто відвідують солярій і ті, хто в дитячому та підлітковому віці згорав на пляжі.

Меланома може виникати у людей різного віку, в тому числі і у підлітків. Це небезпечне захворювання, яке вимагає негайного лікування. У більшості випадків злоякісне утворення на шкірі, неважко виявити в початковій стадії.

Дослідження, проведене вченими показало, що меланома найчастіше з’являється «de novo», тобто на непошкодженій шкірі. Тому якщо Ви думаєте, що у вас ніяких родимок і не потрапляєте під групу ризику, рекомендуємо не забувати стежити і з уважністю підходити до свого здоров’я!

Як розпізнати меланому?

Лікарі-онкологи розробили правило ABCDE: 

  1. A- асиметрія
  2. B- краї родимки
  3. C- колір
  4. D- діаметр
  5. E- еволюція родимок

Профілактика раку шкіри включає:

  1. Раз на півроку відвідувати дерматолога на загальне обстеження родимок
  2. Сонцезахист з високим UVA- і UVB-фактором захисту (50 і більше). Захист потрібно наносити не тільки на родимки, а й на все тіло і обличчя. Сонцезахист потрібен не лише влітку, але і в інші пори року. 
  3. Не забувати поновлювати сонцезахист кожні 2 години, після басейну чи витирання рушником.
  4. Діти не повинні бути під час сильної спеки на вулиці, а тим більше коли пече активне сонце, на голову потрібно одягати панамки і ніжну шкіру малюка мазати спеціальними кремами. Дітям до 3-х років рекомендовано перебувати в тіні.
  5. Оглядати самостійно родимки щомісяця.
  6. Захищати шкіру одягом, не забувати одягати головні убори та сонцезахисні окуляри.

Перші симпоти коли потрібно відвідати дерматолога-онколога та пройти дерматоскопічну діагностику:

  1.       Наявність помітної кількості пігментних плям – вони часто передують появі меланоми, а тому повинні знаходитися під постійним контролем лікарів. Те саме стосується родимих плям, котрі неочікувано починають змінювати розмір, колір чи викликати дискомфортні відчуття (наприклад, свербіж). Подібна симптоматика повинна одразу стати приводом звернутися до дерматолога
  2.        Наявність великої кількості родимок або поява «гидкого каченя» – родимки, яка відрізняється від усіх інших –потребують контролю фахівців та регулярної діагностики.
  3.        Новоутворення на шкірі – будь-які відхилення від «нормального» стану шкіри повинні стати для вас сигналом тривоги та приводом звернутися до фахівців. Бородавки, папіломи, незрозумілі плями тощо повинні обстежуватися якомога швидше. У цьому випадку дерматоскоп – оптимальний варіант, котрий допоможе діагностувати захворювання, якщо воно є, та зорієнтувати у питанні необхідного варіанту лікування.
  4.        Підозра на рак шкіри– дерматоскоп допоможе підтвердити чи спростувати подібний діагноз.

Сама процедура є максимально комфортною, швидкою та безболісною. По суті, лікар обстежує підозрілу ділянку шкіри під збільшувальним приладом, котрий додатково генерує потужний світловий промінь та дозволяє роздивитися новоутворення чи будь-який інший підозрілий фрагмент максимально детально. Ефективність процедури доведена – дерматоскоп дозволяє діагностувати захворювання шкіри з точністю до 90%. І це – без жодних інвазивних чи болісних процедур.

Окрім того, важливим є фактор подальшого моніторингу стану шкіри. Так, дерматоскоп, котрий використовується у Клініці естетичної медицини доктора Мирослави Новосільської, дозволяє робити знімки ділянок, що проходять обстеження і, таким чином, контролювати зміни розміру, кольору чи стану новоутворень. Фахівці Клініки рекомендують проходити подібні обстеження двічі на рік – орієнтовно у грудні та квітні. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАЯВКА НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

АПАРАТНА КОСМЕТОЛОГІЯ

НАБЕРЕМО ВАС ПРОТЯГОМ 10 ХВИЛИН
ВІДПРАВИТИ
*Погоджуєтесь з умовами надання послуг
close-link