Як відновити волосся після боротьби з раком

Боротьба з раком це завжди непростий і болісний процес. Однак навіть у такі моменти нам хочеться залишатися красивими, впевненими у собі і тішитися відображенню у дзеркалі. А тому мить, коли через хіміотерапію у нас починає випадати волосся, може бути особливо болючим.

Чому втрата волосся буває настільки радикальною? Чи можна зупинити цей процес? Чи є шанс відновити втрачене волосся після завершення лікування? Ці і не тільки питання ставимо ми собі у такі моменти. Сьогодні ж ми дамо на них відповідь.

Хіміотерапія приводить до випадіння волосся через те, що цей вид лікування спрямований на боротьбу з клітинами, які швидко ростуть – раковими клітинами. Однак у процесі лікування під удар можуть потрапляти й інші клітини нашого організму, яким характерний швидкий ріст – в тому числі клітини волосся (на всіх без винятку частинах тіла).

Помітна втрата волосся зазвичай розпочинається через 2-3 тижні після першого сеансу хіміотерапії. Волосся починає тоншати та поступово випадати. Швидкість випадіння та загалом перебіг цього процесу – справа індивідуальна та залежить від цілого ряду факторів (генетичні особливості, інтенсивність лікування, загальний стан організму і т.д.).

Однак починаючи курс лікування потрібно пам’ятати, що хіміотерапія це не вирок вам чи вашому волоссю. Воно, до речі, може і не випасти (такі випадки теж поширені), а якщо й випаде – після завершення лікування почне рости знову. При цьому, ще й може вас здивувати, суттєво змінивши текстуру та зовнішній вигляд (замість кучерів у вас може вирости абсолютно рівне волосся, воно може змінити колір і не лише).

Тому під час лікування дуже важливо не забувати про шкіру голови та правильний догляд за нею. Адже через агресивний вплив терапії на ваш організм шкіра голови також стає вразливою, делікатною і потребує особливої турботи та догляду.  В ідеалі ж, як радять фахівці Клініки естетичної медицини доктора Мирослави Новосільської, волосся та поверхню голови варто готувати до «зустрічі» з хіміотерапією завчасно – до початку курсу лікування. Таким чином процес відновлення волосся буде максимально ефективним.

Важливо також поєднувати домашній догляд із професійними процедурами. І мова йде про вельми комплексний процес: правильне поводження з перукою (якщо ви таку носите), використання  сонцезахисних засобів, атласних або шовкових подушок, носіння головних уборів і т.д. Професійний же догляд має створювати міцну основу для відновлення волосся на більш глибокому рівні.

Для цього, до прикладу, у Клініці естетичної медицини доктора Мирослави Новосільської у роботі з пацієнтами, які проходять чи планують проходити хіміотерапію, використовують спеціально розроблені дерматологами програми по догляду за шкірою голови, котрі допомагають стимулювати ріст нового волосся, а також повертають шкіру голови та волосся в оптимальний стан.

У лікуванні застосовують спеціальні серії засобів світового рівня. Це шампуні, кондиціонери, сироватки та креми, комфортні та дозволені для використання під час боротьби з онкозахворюваннями. Окрім того, фахівці Клініки формують для пацієнтів індивідуальні програми домашнього догляду, котрі ефективно доповнюють професійні процедури.

Результат – шкіра голови пройде курс хіміотерапії з необхідним «запасом міцності» та віддячить вам новою здоровою шевелюрою після завершення лікування. І якщо важливі зміни у житті прийнято святкувати новими зачісками, то після перемоги над раком сяюче і здорове волосся стане вам чудовим подарунком та нагородою за пройдену боротьбу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *