Як відновити ріст волосся після хіміотерапії

Як відновити волосся після боротьби з раком

Боротьба з раком це завжди непростий і болісний процес. Однак навіть у такі моменти нам хочеться залишатися красивими, впевненими у собі і тішитися відображенню у дзеркалі. А тому мить, коли через хіміотерапію у нас починає випадати волосся, може бути особливо болючим.

Чому втрата волосся буває настільки радикальною? Чи можна зупинити цей процес? Чи є шанс відновити втрачене волосся після завершення лікування? Ці і не тільки питання ставимо ми собі у такі моменти. Сьогодні ж ми дамо на них відповідь.

Хіміотерапія приводить до випадіння волосся через те, що цей вид лікування спрямований на боротьбу з клітинами, які швидко ростуть – раковими клітинами. Однак у процесі лікування під удар можуть потрапляти й інші клітини нашого організму, яким характерний швидкий ріст – в тому числі клітини волосся (на всіх без винятку частинах тіла).

Помітна втрата волосся зазвичай розпочинається через 2-3 тижні після першого сеансу хіміотерапії. Волосся починає тоншати та поступово випадати. Швидкість випадіння та загалом перебіг цього процесу – справа індивідуальна та залежить від цілого ряду факторів (генетичні особливості, інтенсивність лікування, загальний стан організму і т.д.).

Однак починаючи курс лікування потрібно пам’ятати, що хіміотерапія це не вирок вам чи вашому волоссю. Воно, до речі, може і не випасти (такі випадки теж поширені), а якщо й випаде – після завершення лікування почне рости знову. При цьому, ще й може вас здивувати, суттєво змінивши текстуру та зовнішній вигляд (замість кучерів у вас може вирости абсолютно рівне волосся, воно може змінити колір і не лише).

До

Після

До

Після

До

Після

Тому під час лікування дуже важливо не забувати про шкіру голови та правильний догляд за нею. Адже через агресивний вплив терапії на ваш організм шкіра голови також стає вразливою, делікатною і потребує особливої турботи та догляду.  В ідеалі ж, як радять фахівці Клініки естетичної медицини доктора Мирослави Новосільської, волосся та поверхню голови варто готувати до «зустрічі» з хіміотерапією завчасно – до початку курсу лікування. Таким чином процес відновлення волосся буде максимально ефективним.

Кваліфікований лікар трихолог-онколог рекомендує діяти комплексно:

 • приймати певні вітаміни, які підбираються індивідуально для кожної людини;
 • проводити процедури, спрямовані на поліпшення кровотоку;
 • правильно доглядати за шкірою голови – застосування сучасних косметологічних засобів та інше.

Завдяки активному припливу крові до волосяних цибулин, здійснюється транспортування корисних і необхідних для росту волосся мікроелементів.

Втрата волосся після хіміотерапії: як доглядати за волоссям під час і після даної процедури

В процесі проходження хіміотерапевтичних курсів потрібно дотримуватися певних рекомендацій по догляду за волоссям. Причому дані рекомендації актуальні й по завершенню лікування. Адже далеко не завжди у людей відзначають 100% втрату волосся, а тому важливо зберегти те, що залишилося і працювати над відновленням активного росту нових волосинок.

Лікар трихолог-онколог Мирослава Новосільська рекомендує:

 • кожен день розчісувати волосся масажними гребінцями;
 • відмовитися від тугих резинок або шпильок, які травмують волосяні фолікули;
 • відмовитися від використання фенів та інших високотемпературних видів техніки для волосся;
 • мити голову 1-2 рази на тиждень із застосуванням теплої чистої води та відповідних шампунів, кондиціонерів;
 • для подушок використовувати наволочки, пошиті з натуральних матеріалів;
 • під час сну надягати на голову спеціальні шапочки, з легких тканин, щоб волосся не сплутувалося уві сні.

Крім того, рекомендується відмовитися від лаків, гелів, пінок та інших фіксуючих засобів, які обтяжують ще незміцніле волосся.

Що робити, якщо випадає волосся після хіміотерапії

Якщо Ви помітили, що після хіміотерапевтичних процедур почало активно випадати волосся, тоді необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівця. У Клініці естетичної медицини М. Новосільської проводить консультації кваліфікований лікар трихолог-онколог, який займається лікуванням випадіння волосся.

Під час консультації відбувається:

 • огляд клієнта – візуальний та за допомогою приладу (трихоскопу);
 • виписка направлення на здачу аналізів в лабораторії;
 • оцінювання отриманих результатів;
 • призначення програми лікування.

Лікування включає в себе прийом конкретних медикаментів, вітамінів, застосування професійної косметики, мезотерапії шкіри голови, призначення різних процедур, спрямованих на відновлення волосяних фолікул.

Лікування випадіння волосся після хіміотерапії в Клініці Мирослави Новосільської

Для цього, до прикладу, у Клініці естетичної медицини доктора Мирослави Новосільської у роботі з пацієнтами, які проходять чи планують проходити хіміотерапію, використовують спеціально розроблені дерматологами програми по догляду за шкірою голови, котрі допомагають стимулювати ріст нового волосся, а також повертають шкіру голови та волосся в оптимальний стан.

У лікуванні застосовують спеціальні серії засобів світового рівня. Це шампуні, кондиціонери, сироватки та креми, комфортні та дозволені для використання під час боротьби з онкозахворюваннями. Окрім того, фахівці Клініки формують для пацієнтів індивідуальні програми домашнього догляду, котрі ефективно доповнюють професійні процедури.

Результат – шкіра голови пройде курс хіміотерапії з необхідним «запасом міцності» та віддячить вам новою здоровою шевелюрою після завершення лікування. І якщо важливі зміни у житті прийнято святкувати новими зачісками, то після перемоги над раком сяюче і здорове волосся стане вам чудовим подарунком та нагородою за пройдену боротьбу.

 Важливо пам’ятати, що половина успіху – правильно встановлений діагноз, а тому важливо попередньо записатися на консультацію до лікаря, який зможе в подальшому призначити ефективний курс лікування. Пам’ятайте про те, що самолікування часто призводить до серйозних і небезпечних наслідків, тому не варто ризикувати власним здоров’ям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.