Проблема акне у дорослих – думка експерта

Підлітковий вік закінчився,  а прищі залишились?  Спеціалісти – про причини акне після 30  і методи боротьби з ним

Акне – запальне захворювання шкіри, причиною якого є надмірне виділення шкірного сала, внаслідок чого виникає закупорювання сальної залози та з’являються висипання. Це найбільш поширене захворювання сальних залоз, яке зустрічається від періоду новонародженості до старості

Чому акне із віком не зникає і що є причиною

В результаті багаторічного досвіду фахівці клініки естетичної медицини Мирослави Новосільської зібрали та сформували у цю статтю основні причини довготривалого акне і методи лікування, які справді лікують і повертають шкірі здоровий вигляд.  

На початку поговоримо про причини, що викликають висипання, а саме в результаті патогенних впливів або гормональних порушень відбуваються зміни в хімічному складі у верхніх шарах епідермісу. Підвищується секреція сальних залоз і змінюється склад шкірного сала. Настає бактеріальний дисбаланс – розмноження одних бактерій та пригнічення розмноження інших. В результаті цих процесів починається запальна реакція.

У деяких пацієнтів акне – спадкове захворювання (пояснюється особливостями будови сальних залоз і генетичної чутливістю до патогенів).

Розглянемо дві основні причини виникнення акне.

Внутрішні причини (ендогенні) акне:

  • перед менструацією;
  • гормональний збій;
  • період вагітності;
  • підлітковий вік;

Також висипання можуть виникати внаслідок захворювань шлунково-кишкового тракту (порушення функцій жовчного міхура, гастрит, панкреатит).

Досить часто акне проявляється при захворюваннях наднирників та дисфункції яєчників.

В багатьох пацієнтів часті стреси супроводжуються виникненням акне, оскільки стрес супроводжується викидом великої кількості гормонів і таким чином впливає на всі системи нашого організму. 

Але наразі зупинимось на шкірі. Коли ми піддаємось стресу, наш організм реагує викидом великої кількості гормону кортизолу. З часом кортизол впливає на роботу сальних залоз, які починають виробляти більше себуму. Це в свою чергу призводить до появи прищів. Також тривалий стрес погіршує здатність шкіри виробляти еластин та колаген, що впливає на появу мімічних та глибоких зморшок.

Зовнішні причини появи запальних елементів на шкірі обличчя 

Неправильний домашній догляд є основною зовнішньою причиною виникнення вугрів.

Якщо засоби для догляду за шкірою і декоративна косметика підібрані неправильно, це може призвести до закупорювання пор і подальшого запалення. При виборі доглядових засобів потрібно надавати перевагу засобам, з позначкою «некомедогенно»

лікування вугрівНеобхідне якісне очищення шкіри і її постійне зволоження. Такі процедури, як лікувальні маски, пілінги, профілактична чистка допоможуть помітно і швидко поліпшити стан шкіри.  Наші косметологи допоможуть підібрати правильний догляд, який є невід’ємною частиною в лікуванні та профілактиці вугрової хвороби.

Але, слід пам‘ятати про те, що агресивні хімічні пілінги та механічна чистка можуть загострювати висипання, тому перед процедорою обов‘язково проконсультуватись з спеціалістом, щоб вирішити, яка саме процедура підійде саме для вашого типу шкіри, та допоможе поборотися з вашою проблемою.

Ще один провокуючий фактор – надмірне перебування на сонці та висушування шкіри. Компенсаторно це призводить до посилення виділення шкірного сала, закупорці пор і загострення акне.

Вживання жирної, смаженої їжі, молочних продуктів і продуктів з високим глікомічним індексом можуть впливати на склад шкірного сала і активність роботи сальних залоз, що як наслідок призводить до загострення акне. 

Дефекти, які виникають на шкірі, під час акне:

Закриті комедони – горбик тілесного кольору, який дещо виступає над рівнем шкіри, всередині якого міститься себум (шкірне сало)

Відкриті комедони – виникають в результаті закупорки сальної залоз шкірним салом, їх ще називають «чорними цятками»

Папули – невеликий, запальний вузлик діаметром 2-3 мм, які не мають гнійної голівки. Виступають над рівнем шкіри та містять в собі шкірне сало. Часто супроводжуються больовими відчуттями

Пустули-прищики, заповнені шкірним салом, місять на верхівці гнійну голівку

Міліуми– поверхнева кіста сальної залози. Незапальний, безболісний вузлик.

Пігментація і рубці часто залишаються на шкірі, як наслідок заживших висипань.

Детальніше про лікування плям від прищів, рубців та шрамів від акне читайтет тут. 

Акне у підлітків

На фоні гормональної вікової перебудови рівень тестостерону може підвищуватися, в результаті чого активізуються сальні залози, які надмірно продукують себум (шкірне сало). Воно є чудовим живильним середовищем для розмноження бактерій.

Саме тому у підлітків досить поширена жирна шкіра, відкриті і закриті комедони що в свою чергу призводить до виникнення акне.

Ефективні методи лікування акне – лазер, пілінги та домашній догляд

лазерне лікування акнеЛікування акне включає в себе як внутрішню, так і зовнішню терапію, яка назначається в залежності від ступеня захворювання та певних клінічних показників.

Перший крок до здорової шкіри- правильно підібрані доглядові засоби.  До прикладу, дієвими складниками є саліцилова, гліколева та азелаїнова кислоти.  

Відлущування – важливий етап доглядового ритуалу. Який ексфоліант вибрати – це питання краще обговорити з дерматологом, щоб забезпечити максимально делікатне очищення. Воно дозволить звільнити пори і запобігти запальному процесу.

Не потрібно забувати про те, що надто агресивні ексфоліанти, а також їх надто часте використання може сильно травмувати шкіру. Для домашнього застосування краще обрати м’які ексфоліанти на основі кислот, ензимів або делікатних абразивних частинок. 

Важливе місце займає зовнішня терапія, в якій використовуються топічні ретиноїди, (такі як адапален, тазаротен та третиноїн), антибактеріальні засоби. Точкова терапія допомагає нейтралізувати шкідливі бактерії, які провокують висипання. Чудовим варіантом є засоби, в складі яких присутній бензоїл пероксид.  Не слід забувати про те, що такі засоби призначає ВИКЛЮЧНО лікар, після очної консультації. 

Часто трапляється так, що підлітковий вік давно минув, доглядові засоби підібрані правильно, а висипання продовжують турбувати. 

Розглянемо, що ж робити в такому випадку ?

Залежно від тяжкості акне, можна виявити, що типічні препарати не надають потрібного результату, і тоді є сенс пройти консультацію у фахівця, здати потрібні аналізи і отримати лікування спеціальними медикаментами.

Часто для лікування акне застосовують антибіотики або препарати на основі ізотретиноїну

Одним з найсучасніших та найефективніших процедур на шляху до здорової шкіри, є лікування висипань лазером.

За допомогою лазера можна не тільки лікувати активні форми акне, а й проводити процедури, спрямовані на лікувати ускладнення, які, як правило, проявляються у вигляді рубців постакне 

Під час процедури короткочасні імпульси впливають на осередки акне вбиваючи бактерії, що викликають запалення, таким чином, лікування спрямоване безпосередньо на джерело захворювання, а не на зовнішні симптоми. 

Результат, який ви отримаєте від лазерного лікування акне:

-Нормалізація роботи сальних залоз, як наслідок – очищення шкіри від вугрів

-Зникнення вогнищ запалення

-Профілактика появи нових висипань

-Вирівнення рельєфу шкіри

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАЯВКА НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

АПАРАТНА КОСМЕТОЛОГІЯ

НАБЕРЕМО ВАС ПРОТЯГОМ 10 ХВИЛИН
ВІДПРАВИТИ
*Погоджуєтесь з умовами надання послуг
close-link