Воші у Дитини: Що Робити і Як Лікувати Педикульоз

Як вивести воші у дитини? Профілактика та лікування педикульозу

В суспільстві прийнято думати , що основною причиною появи педикульозу є порушення особистої гігієни, також існує твердження, що воші живуть лише в асоціальних верств населення, але всупереч уже сформованим стереотипам ми Aesthetic medicine clinic Myroslava Novosilska доведемо, що не лише це, є причиною появи цих «непрошених гостей» , педикульоз (воші) можуть проявитися в цілком благополучних родинах, так як є багато способів зараження.

 Види вошей, які паразитують на тілі людини:

  1. головна воша ( та яка живе на голові, найчастіше це зона за вухами та потилиця)
  2. платтяна воша (це різновид головної воші, але вони не живуть на волоссяних ділянках тіла, а мігрують та живуть на одязі та різних тканинах та м’яких іграшках),
  3. лобкова воша (це воша яка живе на інтимних ділянках тіла, а зокрема на лобковій зоні).

Зазвичай одночасно людина хворіє на якийсь однин різновид педикульозу, але бувають і винятки в рідкісних випадках він може бути змішаним, коли одночасно на  тілі людини паразитує головна воша і лобкова воша.

Шляхи зараження вошами

Гниди та воші не можуть стрибати і літати, вони перелазять та бігають, хоча всі думають, що вони стрибать, проте – це міф! Тому заразитися педикульозом (вошами) можна при близькому контакті з зараженою людиною. В основну групу ризику входять діти та люди, які працюють і навчаються в колективах, контактуючи протягом дня з великою кількістю різних осіб. Часто діти приносять додому цю живність із садків та шкіл, заразившись від іншої дитини або користуючись одним предметом гігієни, наприклад: рушником, гребінцями, щітками, резинками та защіпками для волосся, через контакт з подушкою, одяг, головні убори.

Любі батьки, відучіть будь ласка своїх дітей від цієї поганої звички користуватися чужими гребінцями, одягом та приміряти чужі головні убори. Часто зараження педикульозом відбувається в готелях через постільну білизну, лазнях, перукарні (воші можуть перебратися на волосся через гребінець, яким до цього розчісували заражену людину), в басейні і т.д.

Воші живуть близько 35-38 днів. Швидкість поширення вошей дуже висока – як тільки доросла самка потрапляє на голову або тіло людини, вона починає активно відкладати яйця. Кожен день самка паразитів відкладає по чотири яйця,так звані гниди. За рахунок спеціальної хітинової речовини яйце міцно тримається на волосині, і через 10-20 днів з нього виходить ще одна воша.

Ознаки педикульозу або як ропізнати вошей

Розпізнати  та діагностувати педикульоз досить просто, є кілька основних симптомів:

  • наявність вошей і гнид на волоссі голови, тіла і в області геніталій;
  • сильний наростаючий свербіж (виникає через укуси паразитів);
  • висипання, що загрожує перейти в хронічний дерматит;
  • невеликі плями на шкірі – 3-10 мм (залишаються після укусів комах).

Зазвичай свербіж посилюється вночі, коли людина знаходиться в розслабленому стані. Якщо педикульоз перейде в хронічну форму, людина може не відчувати свербіж. Відкладати лікування не можна.

По-перше, захворювання може перерости в хронічну форму і викликати ускладнення;

по-друге, сам по собі факт наявності вошей дуже неприємний, до того ж при побутовому контакті людина може заражати інших людей.

При тривалому розвитку захворювання відбуваються деякі зміни в зовнішньому вигляді  у структурі шкіри та певних частинах тіла. Особливо сильно змінам піддається область лопаток, попереку і стегон (внутрішня поверхня). Шкіра стає товстою і змінює колір (на сіро-бурий відтінок).  В наш час в аптеках є багато засобів по боротьбі з цим захворенням, але чи ефективні вони?

Пам’ятайте, що у разі виявлення педикульозу не потрібно розраховувати на те, що паразити з часом зникнуть самі, ні цього ніколи не станеться, вони тільки розплодяться і вивести їх буде ще складніше. Перше, що потрібно робити це звернутися за консультацією до лікаря дерматолога, який огляне уражені ділянки, підбере засоби, які точно допоможуть вам, а наші спеціалісти усунуть цю проблему, також лікар  випише препарати та вітамінний комплекс, надасть поради як вберегтися від цієї проблеми на майбутнє. Як тільки помітите перші симптоми ,озразу звертайтеся до лікаря дерматолога Мирослави Новосільської та засновану нею одноіменну клініку, ми маємо дієві методи лікування, цього захворювання.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.