Врослий ніготь на ногах – як лікувати без вирізання

Лікування врослого нігтя на ногах без хірургічного втручання у Львові – здорові нігті без болю!

Врослий ніготь на ногах або оніхокриптоз – це захворювання, в результаті якого відбувається вростання нігтьової пластини в бічну частину валика. Найчастіше даний дефект можна помітити з одного боку, але відзначають випадки, коли подібне вростання відбувається відразу з двох сторін.

При цьому таке захворювання супроводжується запаленням м’яких тканин, що призводить до серйозних наслідків:

  • почервоніння шкіри;
  • набрякання нігтьового валика;
  • набрякання всього пальця;
  • неприємні больові відчуття, які посилюються при русі.

Якщо вчасно не звернутися по допомогу до фахівця, відзначають гнійні виділення, гіпергрануляцію, під якою прийнято розглядати наростання м’яких тканин валика.

У Клініці естетичної медицини М. Новосільської працює команда фахівців, які знають все про нігтьову естетики. При наявності вище перелічених проблем з нігтями на ногах рекомендується звернутися за допомогою до подолога.

Детальну інформацію про ціни та методи лікування врослого нігтя у нашій Клініці Ви знайтеде тут. 

Причини появи врослих нігтів

Помилковим є твердження, що основна причина врослого нігтя на нозі – це неправильне його підстригання. Дійсно, неправильне підстригання може привести до деформації нігтьової пластини, але це всього лише одна причина з величезного списку:

  • Незручне взуття – найчастіше ця причина стосується жінок, які обирають взуття вузької форми, в якому вони перебувають протягом всього дня.
  • Зайва вага – стрімкий набір ваги.
  • Неякісний педикюр – коли ніготь підстригають таким чином, що залишаються закруглені краї.
  • Грибок – це захворювання вражає нігті та стопи, що призводить до неправильного росту нігтьової пластини (вона стає дуже товстою, грубою).
  • Спадковість – неправильна форма нігтів на ногах може мати спадковий характер.
  • Травми ніг, в результаті яких сталася деформація нігтів.

Це основний список найбільш поширених причин, які можуть призвести до появи врослого нігтя.

Врослий ніготь після операції

Обираючи варіант хірургічного втручання, важливо бути готовим до тривалого періоду реабілітації. В першу чергу пацієнт стикається з сильними больовими відчуттями в прооперованій області. Тому потрібно запобігти можливому потраплянню інфекцій в дану зону.

М’які тканини необхідно щодня обробляти із застосуванням спеціальних антисептиків і антибактеріальних мазей, які виписує лікар. Крім того, потрібно виконувати регулярну перев’язку пальця з використанням стерильних матеріалів протягом 3-5 днів після операції. Додатково потрібно приймати знеболюючі препарати.

Сучасні методи лікування врослого нігтя на нозі

Існує кілька актуальних методів, які допомагають боротися з проблемою врослого нігтя на пальці. Відзначають кілька сучасних і безпечних способів:

  1. Лазерне припікання – входить в список досить ефективних методів корекції нігтьової пластини. Результат правильно проведеної процедури – це стійка ремісія та подальший нормальний процес розвитку, зростання твердих тканин в області пальця. При використанні лазерної методики здійснюється припікання деяких частин росткових клітин разом з видаленням зайвих тканин.
  2. Тампонада нігтів – один з найпростіших, найефективніших та тривалих процесів, що дозволяє зупинити вростання нігтів на ранніх етапах. Такий метод корекції базується на тому, що спеціаліст вдається до використання певного прошарку, розташованого між нігтьовою пластиною та м’якими тканинами. У вигляді даного прошарку використовуються відповідні тампони. В результаті потрібно дочекатися, коли ніготь відросте. Завдяки наявності перешкоди на своєму шляху ніготь трохи змінює свою початкову форму та напрямок росту. Таким чином, після зняття тампонади, нігтьова пластина не буде продовжувати травмувати м’які тканини на пальцях ніг.

Найкращим та найбезпечнішим на сьогодншінй день методом лікування вростаючих нігтів на ногах є вщиезгадана тампонада. Цей вид лікування гарантує тривалий результат без хірургчного тручання та болю. Ніготь змінює напрямок росту та більше не створює дискомфорту вростанням в шкіру.

Записатись на прийом до подолога можна тут

Як запобігти процесу вростання нігтів

Для того щоб виключити появу такого поширеного захворювання, як оніхокриптоз, потрібно дотримуватися наступних простих правил:

  • Обирати зручне взуття, що не стискає пальці на ногах.
  • Дотримуватися необхідної гігієни: регулярно міняти шкарпетки, мити ноги із застосуванням теплої води та мила.
  • Після миття ніг потрібно розминати і розтирати пальці на ногах – знизу-вгору. Це особливо важливо, якщо протягом усього дня ви перебували в закритому взутті. Таким чином, вдається поліпшити кровообіг по всій стопі.

Крім усього перерахованого вище, вкрай важливо навчитися правильно стригти нігті: не варто їх робити занадто короткими або зрізати кути. Ідеальний педикюр – коли край нігтя являє собою пряму лінію та злегка виступає над м’якою тканиною. В результаті нігтьова пластина не буде вростати в шкіру.

Врослий ніготь у немовлят

лікування врослого нігтя Нігті у дитини і у дорослої людини постійно зростають, але при цьому вони не повинні упиратися в сусідні м’які тканини. Але якщо неправильно підстригти ніготь або, коли ніготь ламається під час повзання малюка, при активних рухах (зачіпається за пелюшку), край може впертися в шкіру. Все це призводить до запальних реакцій, неприємних больових відчуттів.

При перших ознаках врослого нігтя на нозі у малюків потрібно негайно діяти, щоб не запускати цю проблему:

  • Підігріваємо воду до температури близько 37-40 градусів, додаючи мило.
  • Ніжки дитини потрібно розпарювати в воді по 10 хвилин, як мінімум, 2 рази на день.
  • Після розпарювання шкіри необхідно витерти ніжку малюка махровим рушником, яке вбирає всю зайву вологу.
  • Потім, акуратно відсуваємо шкіру з бічних поверхонь нігтьової пластини в сторону до центру. Такі рухи важливо повторювати кілька разів.

В результаті вдасться поступово звільняти край нігтя, дозволяючи йому рости та вибиратися з утвореної пастки. Курс лікування варіюється від 3 днів до 1 тижня.

Лікування врослого нігтя вдома 

Важливо пам’ятати, що лікування врослого нігтя в домашніх умовах можливо тільки за однієї умови – на початкових етапах розвитку такого захворювання. Для «звільнення» нігтьової пластини з-під бічного валика часто застосовують спеціальні ванночки, розпарюючи м’які тканини. Таким чином, в теплу воду додають настої ромашки, календули, роблять слабкий розчин марганцівки. При цьому оптимальна температура води варіюється від 32 до 35 градусів.

У разі нагноєння, сильного почервоніння, больових відчуттів в області врослого нігтя, важливо негайно звернутися за допомогою до фахівця. Адже запущена форма оніхокриптозу часто стає причиною хронічного нагноєння, що викликає дискомфорт у людини в процесі пересування. Кваліфікований подолог допоможе підібрати найбільш правильний спосіб лікування з урахуванням всієї симптоматики та особливостей розвитку такого захворювання.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ЗАЯВКА НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

АПАРАТНА КОСМЕТОЛОГІЯ

НАБЕРЕМО ВАС ПРОТЯГОМ 10 ХВИЛИН
ВІДПРАВИТИ
*Погоджуєтесь з умовами надання послуг
close-link